Založ si blog

Pár fotiek výrubu drevín pod R2 Mýtna – Tomášovce

Dnes (20.9. 2019) v Bratislave protestujú študenti proti klimatickej zmene – globálnemu otepľovaniu a za opatrenia, ktoré by klimatickú zmenu zbrzdili. Zatiaľ čo študenti protestujú, tak po celom Slovensku sa rúbu stromy.  Tie stromy, ktoré sú schopné viazať vodu zo zrážok a regulovať ňou teplotu a vlhkosť vzduchu. Stromy sa teda správajú ako klimatizácia a robia to za darmo a vo veľkom /globálnom rozsahu. Keď, ale vyrúbe človek mnoho stromov, tak sa zem/pôda začne prehrievať a tým sa zvyšujú teplotné/vlhkostné výkyvy. To sa v ostatných desaťročiach na Zemi/Slovensku aj deje vo veľkom rozsahu. Na zmenu by pritom stačilo len málo.. Prestať rúbať zbytočne les.

 

Pár fotiek z výrubu lesa pod R2 Mýtna – Tomášovce. Rýchlostná cesta mohla byť vedená mimo lesa, no zvíťazil ekonomický záujem profitu z drevnej hmoty.

Peň po vyrúbanom buku lesnom

 

Prevažne konáre a kmene mladých bukov lesných

Spílené hraby

 

Slovenský Vodohospodársky podnik začal vypúšťať vodnú nádrž Ružiná

21.09.2019

Kvôli oprave telesa hrádze a mechanizmu na vypúšťanie vody, z vodnej nádrže Ružiná, začal Slovenský vodohospodársky podnik a.s., s vypúšťaním vody z priehrady Ružiná. Nízka hladina vody viac »

Tuhársky kras a Magnezitka v Lovinobani (foto)

21.09.2019

Tuhársky kras je najmenšie krasové územie na Slovensku. Je vyhraničené katastrami obcí Ružiná, Mýtna, TUhár a Divín. Typickými horninami krasového územia sú vápence a dolomity, no do ich viac »

Pohľad na krajinu v okolí obce Mýtna, ktorá sa čoskoro kvôli výstavbe R2 nenávratne zmení (video)

20.09.2019

Severný Novohrad bol donedávna vyhľadávaným miestom návštevníkov pre krásnu prírodu a pokoj. To sa postupne mení. V prípade obce Mýtna došlo k radikálnemu zásahu do kvality územia povolením viac »

Čile / demonštrácia / protest /

Čile predĺžilo výnimočný stav, počet obetí nepokojov sa zvýšil na sedem

21.10.2019 07:57

Polícia a armáda použili slzotvorný plyn a vodné delá voči protestujúcim po tom, ako zrážky súvisiace s protestmi proti zvyšovaniu cien a sociálnej nerovnosti pokračovali tretí deň po sebe.

Louvre / Paríž /

V Louvre v Abú Zabí vystavia najstaršiu perlu na svete

21.10.2019 07:05

Uhlíkovou metódou C14 sa podarilo zistiť, že vrstvy perleťovej hmoty na perle pochádzajú z rokov 5600 a 5800 pred naším letopočtom.

OSN Klimatický summit SR / Zuzana Čaputová /

Čaputová pozvala na návštevu SR člena japonskej cisárskej rodiny

21.10.2019 06:18

Stalo sa tak počas stretnutia s japonským premiérom Šinzóom Abem v paláci Akasaka v Tokiu.

úrok, percento, peniaze, hypotéka, sporenie

Siahnu ľuďom na vklady? Banky zvažujú mínusové úroky

21.10.2019 06:00

Úroky na bežných účtoch sú tesne nad nulou a banky za rôzne úkony inkasujú čoraz vyššie poplatky. Zdá sa však, že nemusí zostať len pri tom.