Založ si blog

Otvorený list ministrovi dopravy Andrejovi Doležalovi

Text prevzatý z mailu, ktorý som adresoval pred niekoľkými dňami ministrovi dopravy, niekoľkým ďalším členom vlády a niektorým poslancom parlamentu.
Vážený pán minister dopravy Doležal,
vďaka rozpadávajúcej sa železničnej infraštruktúre na južnej železničnej ceste, ktorú tvorí z osemdesiatich percent jednokoľajná trať, ktorá od Zvolena na východ nie je elektrifikovaná meškajú v regióne Banskobystrického kraja takmer všetky vlaky, niektoré aj viacej ako 30 min. Toto sa deje každý deň takmer pri všetkých spojoch. Situácia ďalej nie je udržateľná, preto Vás týmto chcem požiadať o vyčlenenie zdrojov na rekonštrukciu, rozšírenie a elektrifikáciu južnej železničnej cesty.
Zároveň Vás chcem požiadať aby ste prizval na rokovanie vlády šéfov ZSSK – Slovenský národný železničný dopravca a ŽSR – správca železničnej infraštruktúry, aby oboznámili Vládu s aktuálnou situáciou na južnej železničnej ceste.
Tiež si Vás spolu s pánom podpredsedom Vlády Sulíkom dovoľujem pozvať na jednodňovú exkurziu krajinou – železnicou stredného Slovenska.
S pozdravom
Peter Gáborík
Na vedomie F. Hlubocký , M. Havrila

Online Mapa vlakových spojov a ich meškaní : https://mapa.zsr.sk/

Jedna z novších motorových jednotiek na železničnej stanici v okresnom meste Detva na ktorej bola rok zatvorená čakáreň pre cestujúcu verejnosť. (foto august 2020)

Referendum je sviatkom demokracie a každý demokraticky nastavený Slovák sa ho zúčastní

21.01.2023

Demokracia je vláda ľudu, ktorú občania uplatňujú priamo, alebo prostredníctvom volených zástupcov, ktorých môžu kedykoľvek odvolať. Na Slovensku sa, ale banda sprostých a arogantných fašistov vo Vláde, Parlamente, na Ústavnom súde a v prezidentskom paláci rozhodla, že ich vôľa a právo Vládnuť, je nad právom 5 miliónov obyvateľov Slovenska rozhodovať o Vývoji [...]

Čaputová : Žena, ktorá okradla stovky tisíc najchudobnejších dôchodcov

17.01.2023

Pred vyše dvomi rokmi na návrh ministra práce Krajniaka schválila Vláda SR a parlament retroaktívny a protiústavný Zákon, ktorým sa zmrazili valorizácie „minimálnych dôchodkov“ na 12 rokov. Pod týmto zákonom je podpísaná aj Zuzana Čaputová, ktorá bola opakovane upozorňovaná na to, že takýto neľudský zákon je v rozpore s niekoľkými článkami Ústavy SR, [...]

Zuzana Čaputová : Žena, ktorá zradila samú seba a pokúsila sa zarezať občiansku spoločnosť

09.01.2022

V roku 2015 vydalo nakladateľstvo Technickej univerzity vo Zvolene zaujímavú publikáciu s názvom „ Súčasná spoločnosť – výzvy a vízie“. V tejto publikácii sa nachádza kapitola s názvom „ Obhajoba práv občanov na zdravé Životné prostredie “, v ktorej jedna z autoriek okrem základného ozrejmenia toho čo je Aarhuský dohovor, zákon o EIA ap., napísala aj jednu [...]

Ukrajina

WSJ: Ukrajina stráca, ďalšej protiofenzívy možno nebude schopná do roku 2025

09.12.2023 05:00

Kyjev prechádza do defenzívy. Jeho ozbrojené sily sa možno budú dlhší čas iba snažiť zastaviť ruský postup.

Vladimir Putin

Dostihy s jedným koňom, zosmiešnil Biely dom snahu Putina o znovuzvolenie

08.12.2023 23:14

Podľa Washingtonu je veľmi nepravdepodobné, že výsledok ruských prezidentských volieb bude ohrozený.

Ukrajinskí vojaci, Dneper, Cherson, vojna na Ukrajine

Ukrajinci sa pripravujú na dlhú vojnu, vojaci vstupujú do druhej zimy bojov vyčerpaní

08.12.2023 22:23

Únava z vojny je teraz každodennou realitou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 180422x
Priemerná čítanosť článkov: 3839x

Autor blogu

Kategórie